Open/Close Menu

Cena za inováciu udelená – ocenené boli bezpečnostné topánky uvex motion carbon

Fürth, 12.10.2010: Bezpečnostné topánky uvex motion carbon, časť systému produktov uvex carbon, boli prostredníctvom zväzu Fachverband Schaumstoffe und Polyurethane e. V. (FSK) dňa 8. septembra 2010 vyznamenané cenou za inováciu Polyurethan 2010.

V zastúpení spoločnosti uvex safety group cenu prevzal Joachim Flemming, manažér skupiny produktov Footwear, v rámci oslavy pri príležitosti 22. zasadnutia k téme plasty v Stade/Hamburgu. „Vyznamenanie cenou za inováciu Polyurethan 2010, udelené FSK, je potvrdením našej neustálej snahy o vyvíjanie inovácií, ktoré odpovedajú požiadavkám trhu, čím sa snažíme chrániť ľudí v zmysle nášho motta „protecting people““, s potešením hovorí Joachim Flemming.

Ochranné topánky uvex motion carbon sa vyznačujú predovšetkým dvoma inováciami. Prvou je použitie technológie Bayflex Lightweight od firmy Bayer MaterialScience v polyuretánovom medzipodošvovom systéme. Výsledkom je zníženie hmotnosti medzipodošvy o 25 percent a vynikajúce tlmiace vlastnosti a komfort pri nosení. Druhou je skutočnosť, že ochranné topánky uvex motion carbon sú ako prvé ochranné topány na svete vybavené adsorpčným Hightech materiálom SARATECH®. Zdravotne pôsobiace „Absorbčné guličky uhlíka“, pevne vložené do konštrukcie vnútornej podšívky, trvalo redukujú rušivé pachy, ktoré vznikajú tým, že sa noha potí.

uvex motion carbon

  • nositeľ ceny za inováciu Polyurethan 2010
  • účinná redukcia pachov
  • technológia Bayflex Lightweight
  • vložky do topánok 3D hydroflex® foam
  • riadenie klímy uvex climazone

 

Skupina uvex
UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG zlučuje pod jednou strechou tri medzinárne pôsobiace spoločnosti: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports a Alpina), ako aj Filtral. Skupinu uvex zastupuje 41 dcérskych spoločností v 22 krajinách. Ťažiskom výroby je pritom Nemecko. Dve tretiny z celkovo 2.100 spolupracovníkov (obchodný rok 2010/2011) je zamestnaných v Nemecku. uvex je partnerom vrcholového športu v celosvetovom merítku. Jeho produkty patria do športovej výbavy mnohých top-atlétov. Hlavný motív „protecting people“ je našim záväzkom. Za týmto účelom vyvíjame, vyrábame a predávame produkty a servisné služby, ktoré slúžia pre bezpečnosť a ochranu človeka pri jeho práci, pri športe alebo voľnočasových aktivitách.