Open/Close Menu

Rodina ochranných okuliarov Fashion-Look

uvex pheos • uvex pheos s • uvex pheos blue

Nové ochranné okuliare uvex pheos ponúkajú bezpe?nos?, ktorá sa dá vidie?.

Okuliare uvex pheos sú viac, než len obyčajné ochranné okuliare: za atraktívnym, trendovýn dizajnom sa skrýva inovatívna technológia!

Okrem štandardných verzií uvex pheos bude rodina okuliarov uvex pheos ešte rozšírená o modely uvex pheos s, menšie prevedenie pre úzke hlavy, a tiež o uvex pheos blue, ekologické ochranné okuliare na báze prírodných surovín. Maximálne funkčné okuliare v dizajne „Green Design“ pozostávajú z materiálov, ktoré sa vyrábajú z bioplastu na báze rastlinných surovín, ktoré nepoškodzujú životné prostredie. Funkčnosť to však v žiadnom prípade nezhoršuje: uvex pheos blue sú plnohodnotné pracovné ochranné okuliare, ktoré spĺňajú požiadavky, kladené na bezpečnosť a komfort pri nosení , a súčasne pritom aj chránia naše životné prostredie.

Okrem toho sa všetky modely rodiny okuliarov uvex pheos vyznačujú rovnakými vlastnosťami. Srdcom okuliarov sú dvojité sférické sklá, ktoré na jednej strane ponúkajú široké zorné pole, na druhej strane chránia oči vďaka optimálnej ochrane nielen z prednej strany a zboku, ale vďaka „eye plus“-Protection dodatočným zošikmením v prednej časti chránia aj obočie. Perfektne vypočítaná optická os zaručuje v každom okamihu výborný prehľad bez toho, aby to spôsobovalo únavu očí. Vďaka povrstveniu supravision HC-AF Flut sú okuliare uvex pheos zvonku extrémne odolné voči poškriabaniu a zvnútra sú trvalo povrstvené vrstvou, ktorá bráni ich orosovaniu. Samozrejme, že okuliare ponúkajú aj 100-percentú ochranu pred UV-žiarením.

Moderný dizajn prepožičiava okuliarom uvex pheos predovšetkým dvojfarebný, vysoko funkčný koncept straníc. Inovatívna technológia spojenia tvrdých a mäkkých materiálov, použitá pre konce straníc, zaručuje vysoký komfort nosenia a protisklzové prvky sa starajú o to, že okuliare dobre a bezpečne sedia. Konce straníc majú okrem iného aj otvor na pripevnenie šnúrky. Vďaka integrovanej technológii uvex climazone disponuje koncept straníc vynikajúcou ventiláciou a preto dokáže vytvoriť očiam zdravú klímu. Otočná časť straníc sa veľmi ľahko otáča a použitie nových materiálov umožňuje dlhodobý a rovnomerný pohyb straníc.

Okuliare uvex pheos sú vhodné predovšetkým pri brúsení, sústružení a frézovaní, pri jemných mechanických prácach, pri prácach v laboratóriu, ako aj pri prácach, vykonávaných vonku. Okrem európskych noriem DIN EN 166, 170 a 172 (ochrana pred slnečným žiarením) spĺňajú okuliare aj štandardy ANSI, Z87, CSA a AS/NZS 1337. Ochranné okuliare sa dodávajú v piatich farebných kombináciách straníc a s tromi rôznymi sfarbeniami zorníkov.

Skupina uvex 
UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG zlučuje pod jednou strechou tri medzinárne pôsobiace spoločnosti: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports a Alpina), ako aj Filtral. Skupinu uvex zastupuje 41 dcérskych spoločností v 22 krajinách. Ťažiskom výroby je pritom Nemecko. Dve tretiny z celkovo 2.100 spolupracovníkov (obchodný rok 2010/2011) je zamestnaných v Nemecku. uvex je partnerom vrcholového športu v celosvetovom merítku. Jeho produkty patria do športovej výbavy mnohých top-atlétov. Hlavný motív „protecting people“ je našim záväzkom. Za týmto účelom vyvíjame, vyrábame a predávame produkty a servisné služby, ktoré slúžia pre bezpečnosť a ochranu človeka pri jeho práci, pri športe alebo voľnočasových aktivitách.