Open/Close Menu

Perfekcionalita v troch dimenziách

uvex phynomic séria ochranných rukavíc pre jemné práce 

uvex phynomic FOAM
uvex phynomic FOAM a uvex phynomic WET
Perfektne sedia - jemná montáž s ochrannými rukavicami uvex phynomic FOAM
Absolútna ?istota – uvex phynomic ponúka perfektnú ochranu zdravia a ochranu produktu prostredníctvom uvex pure standard.

Perfektne sedia, majú optimálnu funkciu a vyznačujú sa absolútnou čistotou – týmito vlastnosťami kladú nové ochranné rukavice uvex phynomic v troch dimenziách novú laťku v segmente ochranných pletených rukavíc pre jemné práce.
 

Skutočnosť, že rukavice perfektne sedia, predstavuje prvú dimenziu. Ochranné rukavice uvex phynomic sedia na ruke ako druhá koža. To umožňuje presnosť až po končeky prstov a prirodzený hmat pri maximálnej flexibilite, predovšetkým pri práci s veľmi jemnými obrobkami alebo drobnými súčiastkami. Umožňuje to nová revolučná technológia uvex 3D-Ergo. Základom tejto technológie je kombinácia jemnej pleteniny na báze polyamidu a elastanu s novým elastickým povrstvením na báze aqua-polyméru. Špeciálny, anatomický 3D-Ergo tvar, kopírujúci ruku, tvorí pritom základ perfektného tvaru.

Optimálna funkcia, ktorá sa perfektne hodí pre účel použitia rukavíc, predstavuje druhú dimenziu. Vďaka novému povrstveniu aqua-polymér ponúka séria uvex phynomic vynikajúcu istotu uchopenia, nezávisle od toho, či je predmet suchý, alebo mokrý. Či je okolité prostredie suché, vlhké, alebo mokré/ olejovité – revolučné, tenké, pritom však robustné aqua-polymér- potvrstvenie garantuje vždy optimálnu funkciu a bezpečnú prácu a dlhú životnosť rukavíc. Modré rukavice uvex phynomic WET sú vybavené povrstvením s 80% hustotou a ideálne sa hodia do mokrého a olejovitého pracovného prostredia. Voda a emulzie tvoria perličky, olej vsiakne. Biele rukavice uvex phynomic FOAM majú povrstvenie s 50% hustotou a ideálne sa hodia do suchého pracovného prostredia. Čo sa týka priedušnosti, spĺňajú obidva modely tie najprísnejšie kritériá štandardu uvex climazone. 

Absolútna čistota označuje tretiu dimenziu. Nový štandard uvex pure kladie novú laťku na čistotu ochranných rukavíc a garantuje perfektnú ochranu zdravia na strane jednej, ako aj ochranu produktu na strane druhej. Séria uvex phynomic bola dermatologicky testovaná nezávislým inštitútom a má priaznivý vplyv na pokožku. Ochranné rukavice neobsahujú žiadne škodlivé rozpúšťadlá (DMF, TEA) a ani žiadne urýchľovače, spúšťajúce alergie. Samozrejme, že ochranné rukavice uvex phynomic sú certifikované podľa normy Ökotex Standard 100. Model uvex phynomic FOAM je okrem toho schválený pre použitie v potravinárskom priemysle. Pri použití na senzibilných povrchoch nezanecháva séria uvex phynomic žiadne odtlačky a podľa odtlačkového testu neobsahuje žiadny silikón. 

Séria ochranných rukavíc uvex phynomic je Made in Germany a je časťou nového systému produktov uvex 3D. Hodí sa predovšetkým na presné práce, jemnú montáž, montáž komponentov a všeobecné údržbárske práce.

Skupina uvex 
UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG zlučuje pod jednou strechou tri medzinárne pôsobiace spoločnosti: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports a Alpina), ako aj Filtral. Skupinu uvex zastupuje 41 dcérskych spoločností v 22 krajinách. Ťažiskom výroby je pritom Nemecko. Dve tretiny z celkovo 2.100 spolupracovníkov (obchodný rok 2010/2011) je zamestnaných v Nemecku. uvex je partnerom vrcholového športu v celosvetovom merítku. Jeho produkty patria do športovej výbavy mnohých top-atlétov. Hlavný motív „protecting people“ je našim záväzkom. Za týmto účelom vyvíjame, vyrábame a predávame produkty a servisné služby, ktoré slúžia pre bezpečnosť a ochranu človeka pri jeho práci, pri športe alebo voľnočasových aktivitách.