Open/Close Menu

Ochrana nôh v nových dimenziách

Séria bezpečnostných topánok Sportive uvex xenova® atc 

Nová séria bezpe?nostných topánok uvex xenova® atc s 3D safety-comfort cell, v módnych farbách.
Novinka uvex uvex xenova® atc 9503.2 S3 WR SRC s 3D safety-comfort cell a s výbavou GORE-TEX®

Na veľtrhu A+A 2011 v Düsseldorfe, ktorý je hlavným celosvetovým veľtrhom pre prezentáciu osobných ochranných pomôcok, prezentuje uvex safety group novú sériu športovej bezpečnostnej obuvi uvex xenova® atc, ktorá sa hodí pre remeselné činnosti, pre logistiku, letectvo a vedľajšie stavebné činnosti. Línia, ktorá tvorí časť nového systému produktov uvex 3D, sa vyznačuje výnimočnou 3D safety-comfort cell, ktorá garantuje pevné držanie, vedenie, ako aj ochranu nôhy a ktorá výrazne zvyšuje komfort pri nosení.

Bezpečnostné topánky uvex xenova® atc sa dajú optimálne prispôsobiť anatómii ľudskej nohy. 3D- šnurovací systém s rýchlou aretáciou, ktorý sa dá prispôsobiť individuálnym požiadavkám, sa stará o pevné držanie nohy v topánke. Pre tých, ktorí uprednostňujú ešte väčšiu stabilitu v topánkach, môžeme ako alternatívu ponúknuť šnúrky safe-lock, ktoré sa prikladajú ku každému páru topánok xenova® atc.

Kombináciou nekovovej ochrannej špičky xenova® najnovšej generácie, vhodnosť ktorej sa ešte viac signifikatne zlepšila, opätku uvex anti-twist, ako aj antiperforačnej stielky bez kovových častí podľa najnovších požiadaviek normy, sa podarilo pre nohy vytvoriť perfektnú 3D safety-comfort cell.

Bezpečnostné topánky xenova® atc spĺňajú vysoké požiadavky, zakotvené v riadení klímy uvex climazone. Optimálnu klímu v topánkach podporujú vyberateľné, antistatické komfortné vložky do topánok uvex 3D- s tlmením oblasti päty a prstov, ako aj podšívka 3D-Distance-Mesh v kombinácii s priedušným, hydrofóbnym Hightech vrchným materiálom na báze mikrovelúru. U modelov S3 uvex xenova® atc 9502.2 a 9503.2 sa používa GORE-TEX®. Syntetický vrchný materiál sa hodí pre tých, ktorí majú alergiu na chróm.

Základom série bezpečnostných topánok je xenova® atc trojkomponentový systém vonkajšej podrážky, ktorý pozostáva z gumenej podrážky, ultraľahkej, voči oleju a benzínu odolnej EVA medzipodrážky a z osobitnej, stabilizujúcej členkovej časti.

Sériu xenova® atc ponúkame v kombinácii moderných odtieňov: čierna/lime, šedá/cyan, čierna/biela a šedá/čierna s označením EN ISO 20345:2007 S2 SRC alebo S3 WR SRC.

Skupina uvex  
UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG zlučuje pod jednou strechou tri medzinárne pôsobiace spoločnosti: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports a Alpina), ako aj Filtral. Skupinu uvex zastupuje 41 dcérskych spoločností v 22 krajinách. Ťažiskom výroby je pritom Nemecko. Dve tretiny z celkovo 2.100 spolupracovníkov (obchodný rok 2010/2011) je zamestnaných v Nemecku. uvex je partnerom vrcholového športu v celosvetovom merítku. Jeho produkty patria do športovej výbavy mnohých top-atlétov. Hlavný motív „protecting people“ je našim záväzkom. Za týmto účelom vyvíjame, vyrábame a predávame produkty a servisné služby, ktoré slúžia pre bezpečnosť a ochranu človeka pri jeho práci, pri športe alebo voľnočasových aktivitách.