Dobré uchopenie pri akejkoľvek úlohe

TP-X®

Materiál TP-X® na dlani je vynikajúci pre prostredie s olejmi a kvapalinami, pretože neabsorbuje kvapaliny. Vďaka tomu je ideálny na zachovanie uchopenia v mastných alebo mokrých podmienkach, v ktorých by menej kvalitné rukavice zlyhali.

Program Priemyselnej Skúšky

TP-X+®

Tento pokročilý materiál má na povrchu drážky, ktoré zlepšujú uchopenie v priebehu času. Robustnejšia a odolnejšia alternatíva materiálu TP-X® s názvom TP-X+® na dlani poskytuje zvýšenú odolnosť proti porezaniu, prepichnutiu a oderu a môže tiež poskytnúť tepelnú odolnosť.

Program Priemyselnej Skúšky

HexArmor Mud Grip®

Dlaňová časť zo syntetickej kože s bodkami z PVC poskytuje celkovo pevný úchop najmä v mokrých podmienkach. Bodky z PVC odvádzajú mazivá, vytvárajú trenie a zlepšujú uchopenie mokrých nástrojov.

Program Priemyselnej Skúšky

Latexová guma so štruktúrou

Latexová guma so štruktúrou je flexibilná vrstva bez pórov na dlaňovej časti, ktorá poskytuje vynikajúce uchopenie v suchých podmienkach. Ponúka dobré uchopenie v mokrých podmienkach, ale neodporúča sa na použitie s uhľovodíkom a organickými rozpúšťadlami, ako je benzín, pretože tieto látky môžu spôsobiť predčasnú degradáciu. U niektorých ľudí môže tento polymér spôsobiť alergické reakcie. Keď guma so štruktúrou zvlhne, môže zmeniť farbu na šedú, čo však nemá vplyv na jej vlastnosti.

Zrnitý nitril

Zrnitý nitril poskytuje dobré uchopenie v suchých aj mokrých podmienkach. Je ľahký, poskytuje vynikajúcu obratnosť a poskytuje tiež vysokú úroveň odolnosti proti oderu. Dobrá voľba v prípade náhodného kontaktu s neznámymi látkami, ako sú rozpúšťadlá, chemikálie, oleje atď.

Silikónový úchop

Dlaňová časť z odolnej syntetickej kože so silikónovým vzorom odolným voči teplu s vysokou viditeľnosťou poskytuje maximálnu priľnavosť a obratnosť.

PVC/nitrilový úchop s časticami

Prémiová zmes nitrilu a PVC sa často používa na rukaviciach odolných voči kvapalinám a určitým chemikáliám. Je to účinná bariéra proti vode a väčšine vodných roztokov, ako sú čistiace prostriedky alebo zriedené kyseliny. Pretože PVC je 100 % syntetický materiál, neobsahuje žiadne latexové proteíny a je hypoalergénny. Integrované častice pre lepšie uchopenie.