Maximálna bezpečnosť a dobré pohodlie pri nosení – to sú ochranné prilby radu pheos. Bez ohľadu na to, či ide o vyhotovenie určené na použitie v lesníctve alebo stavebnom priemysle, ochrannú prilbu s tvárovým štítom alebo horolezeckú prilbu – ochranné prilby pheos poskytujú špičkovú ochranu pre najrôznejšie oblasti použitia.

Riešenia ochrany hlavy radu uvex pheos sú navyše kompatibilné s ďalšími ochrannými prostriedkami. Potrebujete ochrannú prilbu na použitie v lesníctve s mriežkou a nátylníkovým chráničom, pracovnú prilbu s lampou, ochrannú prilbu s tvárovým štítom alebo prilbu pre stavebný priemysel s ochranou sluchu? Rad pheos sa dá poľahky kombinovať s mnohými ďalšími osobnými ochrannými prostriedkami (OOP) uvex safety zo sortimentu ochrany očí, nátylníkových chráničov a ochrany sluchu.

Pri vývoji riešení ochrany hlavy pheos sa kládol veľký dôraz aj na pevné a bezpečné dosadnutie, ako aj na maximálne pohodlie. Z tohto dôvodu sa v prípade väčšiny prílb na ochranu hlavy pheos používa štvorbodové upínanie popruhom pod bradou. Prilby sú vybavené šesťbodovým zavesením pomocou textilného pásu a pomocou systému otočného kolieska sa dá variabilne regulovať šírky. Samozrejme, ochranné prilby uvex pheos sú k dispozícii v mnohých rôznych farbách, takže si každý môže vybrať podľa svojho vkusu.

Ochrana hlavy radu uvex pheos vždy spĺňa najvyššie požiadavky a normy. Všetky ochranné prilby uvex pheos sú certifikované podľa normy EN 397 s dodatočným označením pre použitie pri veľmi nízkych teplotách (–30 °C). Riešenia ochrany hlavy, ktoré spĺňajú požiadavky tejto normy, musia predovšetkým poskytovať ochranu pred „padajúcimi predmetmi a možnými následkami, ako sú napríklad poranenia mozgu a lebky“. Väčšina zástupcov radu pheos je navyše vhodná aj na ochranu proti striekancom kovu (MM = „roztavený kov“). Ďalšie informácie o požiadavkách normy EN 397 pre prostriedky na ochranu hlavy nájdete v našej informačnej sekcii.

Jednotlivé prilby pheos môžu mať ďalšie špeciálne vlastnosti a môžu spĺňať osobitné nároky na ochranu.

  • uvex pheos alpine – certifikovaná horolezecká prilba podľa normy EN 12492
  • uvex pheos E, E-WR a E-S-WR – certifikované na elektrické práce podľa normy EN 50365 (1 000 V AC)
  • Prilba uvex pheos pre pracovníkov v lesníctve | Ochranná prilba na použitie v lesníctve – certifikovaná na lesnícke práce podľa noriem EN 166, EN 173, EN 1731 a EN 352-1

uvex pheos – riešenia ochrany hlavy pre každú životnú situáciu