Ochrana proti prepichnutiu SuperFabric®

Materiál SuperFabric® odolný proti prepichnutiu

Rukavice a produkty na ochranu rúk a tela HexArmor® vyrobené z materiálu SuperFabric® sú navrhnuté tak, aby zastavili a odklonili všetko, od priemyselných predmetov s rizikom prepichnutia, ako sú triesky, ale aj jemný jediný drôt z oceľového opleteného kábla. Geometria malých ochranných dosiek zachytáva a blokuje nebezpečenstvo, poskytuje flexibilitu a zároveň zabraňuje predmetom preniknúť na pokožku, čo by mohlo viesť k tržnému zraneniu.

Skutočné náklady na bodné zranenia

Bodné zranenia sú na pracovisku naďalej veľmi reálnym problémom. Priemerný nárok zo zranenia rúk presiahol 6 000 dolárov, pričom každý nárok na náhradu ušlého pracovného času pracovníka dosiahol takmer 7 500 dolárov. Nepriame náklady sú až 20-krát vyššie.

Nebezpečenstvo vpichu v reálnom svete v porovnaní s hodnotením odolnosti proti prepichnutiu

Aj keď sú schválené bezpečnostné hodnotenia výborný východiskový bod pri posudzovaní OOP, absolvovanie skúšok je tiež kľúčom k zavedeniu úspešnej iniciatívy v oblasti OOP. Riziká, s ktorými sa stretávate pri práci, sú veľmi odlišné od testovacích zariadení v laboratóriu. Technológia SuperFabric® je úplne jedinečná a používa ochranné platne na odklonenie nebezpečenstva vpichu pri náraze.

Prípadová štúdia: Zníženie poranení trieskami na NULU

Veľká lesnícka prevádzka každý mesiac zaznamenala 15 zranení trieskami a nedokázala nájsť riešenie tohto pretrvávajúceho problému. Zavedenie rukavíc a chráničov rúk HexArmor® do prevádzky na výrobu laminátov a dýh Weyerhaeuser malo za následok zníženie zaznamenateľných zranení z 15 za mesiac na NULA hlásených zranení!

PDF súbory na stiahnutie (en)